دانشگاه دولتی لومونوسف

دانشگاه دولتی لومونوسف

دانشگاه دولتی لومونوسف

Blog Article

دانشگاه دولتی لومونوسف روسیه ، دانشگاه دولتی مسکو ، به طور کامل Moscow M.V. Lomonosov State University ، موسسه آموزش عالی دولتی مسکو قدیمی ترین، بزرگ ترین و مشهور ترین دانشگاه باقی مانده در روسیه است.

توسط زبان شناس M.V.  لومونوسوف از یک دانشگاه آلمانی الگوبرداری شد که دارای بزرگ ترین دانشکده آلمانی است، که توسط ملکه روسیه الیزابت پترونا در 25 ژانویه همان سال افتتاح شد، تاریخی که هنوز در روسیه به عنوان روز دانشجو جشن گرفته می شود. در ادامه شما را شرایط و هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی لومونوسف آشنا می کنیم.

آشنایی بادانشگاه دولتی لومونوسف


دانشگاه های زیادی در سراسر کشور در روسیه وجود دارد، برخی از آن ها برنامه هایی را در رشته های مختلف ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر در رشته های خاصی مانند پزشکی و مهندسی تخصص دارند. این مقاله نگاه دقیق تری به این دانشگاه خواهد داشت تا با دانشگاه دولتی لومونوسف در روسیه بهتر آشنا شویم.

در ۲۵ ژانویه ۱۷۵۵، ملکه الیزابت پترونا فرمانی را امضا کرد که بر اساس تقویم کلیسای ارتدکس روسیه، دانشگاهی را در مسکو تاسیس کرد. کنفرانس سالانه که در آن دانشجویان نتایج تحقیقات خود را ارائه می دهند، به طور سنتی در ماه آوریل برگزار می شود.

به گفته لومونوسوف، این دانشگاه ابتدا دارای سه دانشکده بود، ابتدا همه دانشجویان در دانشکده فلسفه به دانش جامع علوم و علوم انسانی دست یافتند، سپس می توانستند در دانشکده فلسفه تخصص پیدا کنند و ادامه دهند یا به دانشکده حقوق یا دانشکده بپیوندند. در این دانشگاه، دروس به زبان لاتین یا روسی ارائه می شد.

در ابتدا تحصیل در دانشگاه مسکو برای همه رایگان بود، سپس فقط دانشجویان فقیر از شهریه معاف شدند زیرا بودجه دولتی تمام هزینه های دانشگاه را پوشش نمی داد. در ژوئن ۱۹۹۲ رئیس جمهور روسیه دستور داد که دانشگاه مسکو به عنوان موسسه آموزش عالی معرفی شود.

منشور دانشگاه مسکو تصویب شد، در نوامبر ۱۹۹۸، پس از بحث های گسترده، اساسنامه دانشگاه مسکو تصویب شد و دانشگاه مسکو مطابق با منشور خود و قوانین فدراسیون روسیه فعالیت کرد.

پردیس های دانشگاه لومونوسف روسیه


دانشگاه روسیه لومونوسف دارای شش پردیس در روسیه و پنج پردیس در جمهوری تازه استقلال یافته اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو با بیش از ۶۰ موسسه آموزش عالی در سراسر جهان در چارچوب اتحاد دانشگاه اوراسیا همکاری های بین المللی انجام می دهد. دانشگاه لومونوسف تاکنون برنده ۱۱ جایزه نوبل و ۷ مدال فیلدز شده است.

نویسندگان بزرگی چون آنتون چخوف و ایوان تورگونف نیز در این دانشگاه تحصیل کردند. دریافت کنندگان جایزه جهانی و جایزه شوروی شامل تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی لومونوسف است. دانشگاه لومونوسوف همچنین به ۶۰ برنده جایزه لنین و ۱۲۰ برنده جایزه دولتی اعطا کرده است.

امروزه همان طور که تاریخ نشان داده است، دانشگاه نقش خود را به عنوان یک مرکز اصلی یادگیری و تحقیق و همچنین یک مرکز مهم فرهنگی حفظ کرده است.

رتبه بندی جهانی دانشگاه دولتی لومونوسف


دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو یکی از معتبر ترین موسسات آموزش عالی در روسیه است و شرایط سختی برای ورود به دانشجویان آینده دارد. رتبه جهان در QS 112 است، اما در رتبه بندی دانشگاه تایمز در رتبه 296 قرار دارد و در بین دانشگاه های روسیه رتبه اول را دارد.

دانشکده های دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو روسیه


دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو دارای ۳۹ دانشکده و ۱۵ مرکز تحقیقاتی است که در زیر تمام دانشکده های دانشگاه دولتی لومونوسف روسیه را نام برده ایم، این دانشکده ها اعم از: دانشکده مکانیک و ریاضی ، ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، دانشکده علوم مواد ، علوم خاک ، زمین شناسی ، جغرافیا ، مهندسی زیستی و بیوانفورماتیک ، پزشکی ، مهندسی فیزیک و شیمی بنیادی ، بیوتکنولوژی ، تحقیقات فضایی ، تاریخ ، فلسفه ، اقتصاد ، حقوق ، جامعه شناسی ، روزنامه نگاری ، روانشناسی و موسسه مطالعات آسیایی و آفریقایی  است.

دیگر دانشکده ها عبارتند از: دانشکده علوم سیاسی ، زبان های خارجی و مطالعات منطقه ای ، مدیریت دولتی ، مکتب سیاست جهانی ، دانشکده مطالعات جهانی ، هنرهای زیبا و نمایشی ، مدرسه بازرگانی لومونوسوف  MSU اقتصاد مسکو ، ترجمه و تفسیر ، پیشرفته مدیریت دولتی ، حسابرسی دولتی ، کارشناسی ارشد مدیریت و نوآوری ، تحصیلات تکمیلی تجارت نوآورانه ، دانشکده علوم اجتماعی معاصر ، مدرسه عالی سیاست گذاری در فرهنگ و مدیریت در حوزه علوم انسانی ، دانشکده مطالعات تربیتی ، مرکز تحقیقات Kolmogorov ، شعبه MSU   در سواستوپول ، شعبه MSU در قزاقستان ، شعبه MSU در تاشکند ، شعبه MSU در باکو ، شعبه MSU در دوشنبه ، شعبه MSU در ایروان ، شعبه MSU در کوپر و دانشگاه شنژن MSU-BIT است.

زبان تحصیل در دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه


زبان روسی زبان رسمی این کشور است و دروس در دانشگاه های روسیه به زبان روسی ارائه می شود اما یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه دولتی لومونوسف در برخی از زمینه های تحقیقاتی و بیشتر در مقطع کارشناسی است.

شما می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. رشته هایی که در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند به شرح زیر هستند: بازرگانی، علوم سیاسی، مطالعات جهانی، روزنامه نگاری، ریاضیات ریاضی، شیمی و زیست شناسی.

پذیرش در این دانشگاه مستلزم تسلط بر زبان روسی و انگلیسی است که بستگی به زبان انتخاب شده برای تحصیل در سطح B2 دارد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه


دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو یک دانشگاه دولتی شناخته شده در روسیه است و سال ها است که به عنوان یکی از بر ترین دانشگاه های این کشور رتبه بندی شده است.

این دانشگاه دارای مراکز تحقیقاتی متعددی بوده و همواره یکی از بر ترین مراکز تحقیقاتی جهان بوده است. دانشگاه لومونوسف دارای برنامه های متعددی است که به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی و بورسیه می دهد.

به عنوان مثال دانش آموزانی که بالا ترین نمرات را در آزمون های مورد نظر دانشگاه را کسب کنند از پرداخت شهریه معاف خواهند بود. علاوه بر این، دانشجویان برتر در رشته های مختلف، ورزشکاران و تحصیل دندانپزشکی در روسیه برندگان رتبه در مسابقات ورزشی و علمی و همچنین افرادی که در تحصیلات خود عملکرد خوبی داشته اند می توانند برای دریافت بورسیه و بورسیه اقدام کنند.

در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری انواع کمک هزینه های تحقیقاتی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود. بسته به سابقه تحقیقاتی خود، دانشجویان ممکن است بورسیه تحصیلی کامل دریافت کنند یا بخشی از بورس تحصیلی خود را از طریق بورسیه پرداخت کنند.

دانشگاه دولتی لومونوسف بودجه تحقیقاتی زیادی دارد، بنابراین اگر پایه و اساس تحقیقات دانشجویی با حوزه تحقیقاتی دانشگاه همخوانی داشته باشد، ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کامل باشند.

علاوه بر دانشگاه، سایر موسسات و شرکت های خارج از دانشگاه نیز بر حسب نیاز و شرایط به دانشجویان بورسیه می دهند. در بیشتر موارد، بورسیه ها شامل شهریه کالج، مسکن، خرید کتاب و سایر هزینه ها می شود. مبلغ مورد نظر به حساب دانشجو واریز خواهد شد.

دانشجویانی که مایل به استفاده از خدمات بورسیه دانشگاه دولتی لومونوسف هستند باید با مرکز امور دانشجویان بین المللی تماس گرفته و از زمان و شرایط مطلع شوند. پس از تکمیل فرم درخواست ها توسط کمیسیون بورسیه بررسی و نتیجه به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو روسیه


شهریه دوره پادفک در دانشگاه دولتی لومونوسف ۶۰۰۰ دلار آمریکا است (این هزینه دوره کامل است.)

هزینه تخصص در پزشکی و داروسازی بین ۶۰۰۰ تا ۷۶۰۰ دلار در سال است.

هزینه اقامت بین ۸۵۰ تا ۲۹۰۰ دلار در سال است.

پادفک دانشگاه لومونوسف مسکو روسیه


این برنامه برای کسانی در نظر گرفته شده است که می خواهند وارد یکی از دانشکده های MoCA شوند یا برای تحصیلات کارشناسی یا کارشناسی ارشد آماده شوند. دوره روسی برای اهداف آموزشی، دروس علوم انسانی و علوم برای دوره های درسی.

کلاس ها کوچک هستند و گروه ها شامل بیش از ۱۰ دانش آموز در کلاس های زبان روسی و بیش از ۲۰ دانش آموز در سایر کلاس های درسی نمی شوند. برنامه دانشگاه دولتی لومونوسف شامل پنج روز در هفته، ۶ – ۸ ساعت مطالعه در روز است. می تواند یک سال تحصیلی (دو ترم) یا یک سال و نیم تحصیلی (سه ترم) باشد.

دانش آموزان در پایان سال تحصیلی زبان روسی و دروس تخصصی خود را می گذرانند و پس از گذراندن امتحانات دوره، گواهینامه های مناسب را دریافت می کنند که به آن ها امکان می دهد یکی از تخصص ها را با توجه به تخصص خود بگذرانند. ثبت نام در مدارس اصلی MoCA، شهریه دوره Padfak در دانشگاه دولتی MV Lomonosov مسکو 6000 دلار است.

سخن آخر


در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی از دانشگاه لومونوسف که واقع در کشور روسیه و شهر مسکو در این کشور است قرار دارد.

با مطالعه مطالب بالا می توانید از رتبه بندی جهانی، دانشکده ها و رشته های موجود در این دانشگاه، زبان های مجاز برای تدریس و بورسیه ها و هزینه های تحصیل دانشگاه لومونوسف روسیه ارائه دهیم.موسسه مهاجرتی علم ویرا توانسته است با ارائه روش های نوین مهاجرتی ، مهاجرت و تحصیل در روسیه را برای شما آسان سازد.

Report this page